Poradniki i talie do The Elder Scrolls: Legends

Nie wszystkie gry karciane są na stole. Niektóre wykorzystują do tego wirtualny świat, w tym wymieniona w tytule gra „The Elder Scrolls: Legends”. Z własnej wygody, bowiem nie trzeba trzymać w domu wszystkich kart, a i sama zabawa wychodzi niebotycznie taniej, idę właśnie w kierunku takich gier. Nie oznacza to, ze porzucam całkowicie fizyczne gry karciane, niemniej na potrzeby Kuźni Pomysłów zaczynam od tych, które są dostępne na sieci. Moje prace podzieliłem na trzy części, które omówię poniżej. Przykładem będzie gra, do której już wrzuciłem kilka talii dla moich Patronów oraz sporo talii na własnym blogu. W tym materiale znajdziecie odnośniki do poszczególnych materiałów, które będę prowadził dość regularnie.

Od casuala do zawodowca

Zacznijmy od tego, ze moja praca będzie ukierunkowana pod nowych graczy, casuali i osoby lubiące pograć sobie od czasu do czasu w tego typu gry. Co prawda nie będę pomijał strefy zaawansowanej, ale nadal głównym targetem są casuale. To z myślą o nich powstają te teksty, tak aby wdrożyć ich w grę i zachęcić do pozostania w niej. Dlatego całość podzieliłem na trzy części:

  • Poradniki – będzie to seria tekstów, z podziałem na kategorie omawianych segmentów gry, tak aby każdemu zainteresowanemu przybliżyć ją, w jak najprostszy sposób. Każdy segment będzie podzielony na odcinki, a te spakowane w jeden obszerny plik PDF, który spokojnie będzie można sobie ściągnąć i przeczytać. całość w formie odcinków wyląduje też na moim blogu.
  • Amatorskie talie – ten segment już od dawna istnieje, ale teraz nastąpi w nim lekka przebudowa. Będzie on prezentował tak zwane fun decki, czyli talie do rozgrywek losowych (nie liczących się w rankingu gry), wbijania osiągnięć, robienia zadań codziennych i tak dalej. Dobrym przykładem tego jak obecnie wygląda taki opis talii, jest TEN TEKST. Zawiera on zdjęcie z budową decku, opis wytycznych przy jego budowie, koszt budowy, opis jak nim grać, prezentując główne kombinacje, co mu najbardziej zagraża i jakie zadania dzienne łatwo na nim wykonać.
  • Talie turniejowe – ten dział dopiero powstaje, ale już w tym tygodniu będą miał spis kilku talii. Zasada schematu artykułu jest taka sam jak w Amatorskich taliach, tyle że tutaj omawiam decki z głównej mety gry. Te stosowane w zwycięskich turniejach, robione przez zawodowych graczy i tak dalej. Całość jest tak opisana, aby gracz początkujący mógł wiedzieć w jakim kierunku chce się rozwijać, jeśli zdecyduje się na mocniejsze granie.

Wasze wsparcie, to więcej tekstów

Praktycznie wszystko co napisze z działów wymienionych powyżej, wyląduje na moim blogu, zaś pliki PDF na oficjalnej grupie gry. Tyle że wymaga to czasu. Dlatego Pliki po napisaniu lądują od razu na grupie dla osób wspierających mnie na Patronite, gdzie mogą z nich do woli korzystać. Reszta musi uzbroić się w cierpliwość, bowiem nie wrzucę od razu 10 części poradnika na bloga, mając inne zobowiązania wobec wydawców. Tak samo nie dam rady wpakować tego od razu na dane grupy, bo powstanie zalew informacji. Zdaję sobie sprawę, ze nie każdemu może się to spodobać, ale napisanie takich poradników, w formie rzetelnej wymaga masy czasu oraz pracy. Dotąd wrzucałem wszystko na bloga od razu, ale też nie przykładałem do tego takiej wagi, przez co poradniki nie pasowały nowicjuszom. Teraz to zmieniłem, ale jak mówiłem, to w praktyce praca na pełen etat. Szczególnie gdy dojdą do tego inne gry karciane. Zatem poświęcając piwo miesięcznie, czy też inny napój gazowany, możecie dostać takie materiały niemal od ręki. W innym wypadku musicie trochę poczekać.

Poniżej kilka przydatnych linków odnoście polskiej sceny The Elder Scrolls: Legensds, gdzie znajdziecie informacje o samej grze, masę poradników (dużo po angielsku) i ciekawe kanały.

0 Udostępnień